MANKURTLAR

MANKURTLAR
315
A+
A-

Zirvedeki Mankurtlar Resmi İdeolojiye Eleştirel Bir Bakış

 Toplum, otoriter, totaliter ve despotik idareden ve gizli yapılanmalardan bir başka deyişle Ergenekon türü yapılanmalardan ve uzantılarından bir an önce kurtulma çabasında.
Devlet denilen yapılanmanın insan için olduğunu düşünen, kabul eden herkes bu çabanın içinde. Bu çaba Ergenekon tipi örgütlenmelerin çökertilmesi ve konumu, makamı, sıfatı ne olursa olsun her makam ve mevki sahibinin hesap verebilir hale getirilmesi yani “la yüs’el”lik konumundan çıkarılması yönündedir.

             Bu çabayı kendini demokrat, özgürlükçü veya Cenabı Allah’tan başka ilah kabul etmeyen Müslüman olarak gören her birey göstermektedir.
Çaba sarf etmek güzeldir. Netice almak bilgiyi gerektirir. Dolayısıyla Ergenekon tipi despotik yapılanmaların deşifresi ancak bilgi ile mümkündür. Aksi takdirde Mankurtlaştırılmış birkaç yüz kişiyi tutuklamak veya cezalandırmak huzur, refah ve kurtuluş için yeterli değildir.
Bilindiği üzere Mankurtlar geçmişi unutturulmuş, hafızası kaybettirilmiş bedeniyle ve nefsiyle sadece efendilerine itaat edenlerdir. Mankurtlar bütün kutsallarını yok edecek şekilde köleleştirilir ve öncü kuvvet olarak kullanılır.
Dün olduğu gibi bugün de çetenin liderleri konumunda olduğu söylenenlerin ekseriyeti mankurtlardan oluşmaktadır. Onları kullanan el ve yapılar ise gizli kalmaktadır. Mankurtlar kendilerini önder ve lider zannederken efendiler kıs kıs gülmekte ve düzenlerini kotarmaktalar.
Neticeten bugünün çetecileri de zirvede görünen mankurtlardır. Ergenekonu çözmek için holding veya medya patronu, dernek yöneticisi veya başka sıfatları olan gizli yapıya ulaşmak gerekir.
Bu gizli yapılanmaların iç yüzünü yıllar önce yazanlar olmuştur.
Bu konuda herkesin okuması gereken eserlerin başında “Zirvedeki Mankurtlar” kitabı gelmektedir.
Taha İslam tarafından kaleme alınan eser Genç Birikim Yayınları tarafından bilgimize sunulmuştur.
Tarihin tahlili yapılmış ve çeteler deşifre edilmiştir. Kitabın her satırı olanı biteni anlatmaktadır.
Özellikle “irtica” kavramı ile İslam’ı yok etmeyi hedefleyen tapınakçı çetelerin uzantıları ve niyetleri nefis bir şekilde ortaya konulmuş ve Mankurtların rolleri deşifre edilmiştir.
Ülkemizde darbesiz bir dönem yok adeta. Egemen güç odakları kendi konumlarını güçlendirmek veya korumak adına sürekli darbe planlama ile meşgul olmuşlardır. İlk meclisten günümüze kadar değişen bir şey yok.
Entrikalarla halkı yönetimden uzak tutmak, yağma ve talan rejiminin devamı için halkı cahilleştirmek ve İslami hayatı harabeye çevirmek Mankurtların marifetidir.
Kitapta anlatılan sadece görünen değil, bilinmesi gerekenlerdir. Zira kitaba göre ülkeyi görünen yöneticiler değil görünmeyen habis eller yönetmektedir.
Misallerle bu durum izah edilmiş ve Başbakanlık koltuğunda oturanlara dikte edilmişler faş edilmiştir.
Ülke insanımız cuntacılardan, darbecilerden, talancılardan ve “özgür kölelik”ten kurtulmak istiyorsa mevcut yapıyı bilmek, anlamak, çözmek ve hayatından çıkarmak durumundadır. Aksi takdirde sömürü düzeni ve “özgür kölelik” devam eder.
Yapıyı bilmenin yolu mankurtları ve onları mankurtlaştıran elleri deşifreden geçer. “Zirvedeki Mankurtlar”ı  deşifre eden Taha İslam’ı ve bu eseri bizlere kazandıran Genç Birikim Yayınları sahibi Ali Kaçar beyi tebrik ediyorum.
Büyük bir hizmette bulundular.
Taha İslam ve Ali Kaçar  beyler vazifelerini yaptılar.
Sıra özgürlük sevdalılarında ve cesur yüreklilerde.
Önder ve lider zannedilenlerin sustuğu ve pustuğu, kitleleri yalnız bıraktıkları veya darbecilerle işbirliğine gittikleri şubat sürecinde dik durarak kaleme alınan bu eserin mutlaka okunması gerektiğine inanıyorum.

·        Zirvedeki Mankurtlar, Taha İSLAM, Genç Birikim Yayınları, Necatibey Cad. Nu: 22/17 Kızılay/ANKARA

SATIN ALMA LİNKİ

https://kitapsec.com/Products/Zirvedeki-Mankurtlar-Resmi-Ideolojiye-Elestirel-Bir-Bakis-Genc-Birikim-Dergisi-350681.html

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.